
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 24.33 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 5.08 mm |
| Thickness | 4.57 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 40 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 6 mA |
| Number of Circuits | 8 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 25 ns |
| Quiescent Current | 8 µA |
| Propagation Delay | 46 ns |
| High Level Output Current | -6 mA |
| Low Level Output Current | 6 mA |
| Logic Function | D-Type, Flip-Flop |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Max Frequency | 28 MHz |
| Number of Outputs | 8 |
| Number of Gates | 8 |
| Number of Input Lines | 3 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Clock Edge Trigger Type | Positive Edge |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Packaging | Tube |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.83674
Ext.Price$0.83674
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.83674 | $0.83674 |
| 10 | $0.68064 | $6.80640 |
| 25 | $0.60299 | $15.07475 |
| 50 | $0.53420 | $26.71000 |
| 100 | $0.47326 | $47.32600 |
| 300 | $0.44794 | $134.38200 |
| 500 | $0.42397 | $211.98500 |
| 1000 | $0.40129 | $401.29000 |
